fbpx
Сьогодні
19:59 28 Лис 2024

Київ завдяки японським партнерам отримав обладнання для реабілітації ветеранів і людей з вадами зору

English version here

Фото: Ілюстративне / Pexels

У рамках міжнародної ініціативи технічної допомоги "Проєкт екстреного відновлення та реконструкції", Київ отримав перше обладнання вартістю понад 3 мільйони гривень. Зокрема, це 34 комп'ютери, надані Урядом Японії через агентство міжнародного співробітництва (JICA).

Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда.

Як зазначила вона, обладнання на суму понад 3 млн грн буде використано для реабілітації ветеранів та людей із порушеннями зору.

"Усе обладнання спрямоване на підтримку людей із порушеннями зору, ветеранів, людей з інвалідністю та людей старшого віку, щоб вони отримали нові можливості для інтеграції", наголосила Хонда.

Хонда уточнила, що столиця отримала 10 комплектів комп'ютерного обладнання для "Київ Мілітарі Хаб".

"10 комплектів обладнання передали для Київ Мілітарі Хаб, де після реконструкції буде простора зала для занять кіберспортом. Це важливий елемент реабілітації ветеранів та ветеранок, адже відеоігри сприяють покращенню концентрації, координації рухів, навичок комунікації", пояснила чиновниця.

Окрім комп'ютерів, Київ отримав 24 ноутбуки із вбудованою системою NonVisual Desktop Access (NVDA), яка дозволяє людям із порушеннями зору користуватись комп'ютером без сторонньої допомоги. Ця програма озвучує все, що відбувається на екрані, що робить пристрій зручним для людей як зі слабким зором, так і для повністю незрячих.

"Така система дозволяє дітям і дорослим з порушеннями зору – як зі слабким зором, так і цілком незрячим – використовувати комп'ютер без додаткових спеціальних програм.

Власне, програма озвучує все, що відбувається на робочому столі в усіх додатках при наведенні курсора. Це дає змогу використовувати ноутбук самостійно, без сторонньої допомоги", – розповіла Марина Хонда.

Допомога від Японії

Окрім того, японський виробник промислових безпілотників Prodrone готується постачати свою продукцію в Україну для використання в операціях із гуманітарного розмінування.

Варто додати, що цього року Японія надасть Україні 4,5 млрд доларів США і продовжить допомагати протягом усього десятирічного терміну дії угоди. Загальна сума допомоги від Японії з березня 2022 року становитиме понад 12 млрд доларів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: